рус укр
Поради щодо догляду за порожниною рота

 Догляд за ротовою порожниною — це комплекс заходів, спрямованих на підтримку здоров'я зубів, ясен і порожнини рота в цілому. До цього поняття входить чищення зубів, полоскання, регулярна перевірка стану та перевірка у стоматолога.

 Головна проблема стану порожнини рота – це формування нальоту на зубах та яснах. Наліт є живими і мертвими бактеріями, що розвиваються і поїдають залишки їжі, а також живі тканини порожнини рота. М'який наліт поступово перетворюється на твердий, формуючи зубний камінь.

 Що таке наліт і чим він небезпечний?

 Якщо пошкребти по зубах акуратно нігтем з ранку або навіть протягом дня, можна виявити напівпрозорий білий наліт. Це і є наліт, який є причиною появи хвороб. Якщо не видаляти такий наліт за допомогою зубної щітки, то через 48 годин він може затвердіти. Такий наліт не завжди вдається видалити зубною щіткою. Твердість каменю утворюється вже через 10-12 днів. Такий наліт вже виглядає як жовтий чи коричневий.

Зубний наліт - наслідки недостатнього догляду

 Видалити камінь самостійно неможливо: його не прополоскати, не зчистити зубною щіткою. Якщо спробувати видалити твердий наліт чимось гострим, можна пошкодити емаль зуба і нашкодити цілісності зуба. Для видалення зубного каменю потрібний професійний інструмент та послуги досвідченого стоматолога. Діадент надає послуги професійного чищення зубів (гігієна ротової порожнини), включаючи видалення твердого нальоту. Відносно недорога послуга дозволить позбавитися серйозних наслідків, а також зробити посмішку привабливою.

 Чи варто говорити, що від нальоту та каміння зуби виглядають негарно, з рота починає неприємно пахнути, а також розвиваються серйозні хронічні захворювання: пародонтит та гінгівіт. Лікувати такі хвороби зубів складно, довго та часто дорого. Тому стоматологи постійно твердять, що відвідування стоматологічної клініки, як і догляд за зубами, має стати для вас звичкою!

Як доглядати за зубами

 "Чистити, чистити і чистити", - скаже вам будь-який стоматолог. Від дії зубної щітки видаляється вже існуючий наліт, а також зупиняється зростання бактеріальної бляшки на зубах.

 Звичайно ж, чистити зуби треба правильно:

  • вибирати правильну зубну щітку,
  • відповідну зубну пасту,
  • приділяти достатньо часу для догляду за зубами,
  • полоскати зуби після кожного прийому їжі,
  • використовувати зубну нитку,
  • стежити за станом зубів.

 Чистити зуби необхідно таким чином, щоб щетина знаходилася під кутом 45 градусів до області, де з'єднуються зуби та ясна. Чистити їх тільки вгору і вниз або назад і вперед неправильно - таким чином ви просто «ганятимете» зубний наліт, не знімаючи його з поверхні зуба. Ретельно «виметуйте» наліт щетинками щітки, іноді споліскуючи як ротову порожнину, так і зубну щітку.

 Важливо вимітати зубний наліт з внутрішньої поверхні зубів, а також обробити «задні» дальні зуби. Останні нижні зуби – це місце, де найчастіше накопичується наліт. Там можуть залишатися шматочки їжі.

 При необхідності чистити зуби треба частіше, ніж двічі на добу. Але тільки в тому випадку, якщо ви не відчуваєте болю або ваші ясна не кровоточать. Досить часто при надмірно активному догляді м'які тканини навколо зуба травмуються.

Чистіть зуби не менше 2-3 хвилин

 Дослідження показали, що більшість із нас витрачати на чищення зубів менше ніж 30 секунд! Також значна частина пропускає процедуру, обходячися лише одним доглядом з ранку чи ввечері. Не поспішайте! Нехай вам чистка зубів стане не необхідністю, а приємною процедурою. Зробити це просто:

  • виберіть відповідну зубну щітку,
  • підберіть приємну «на смак» зубну пасту,
  • увімкніть музику,
  • думайте про чистоту своїх зубів - відстежуйте всі місця,
  • прийміть за правило чистити зуби щоразу в душі або після нього.

Як вибрати щітку

 Вибирати зубну щітку необхідно з розумом. Вона має бути не красивою або від популярного виробника, а придатною для вашої ротової порожнини. Визначте найбільш оптимальну жорсткість, розмір, розташування щетини. Велика щітка не прискорить процес чищення зубів, у той час як невелика дозволить пройтися найнепримітнішими ділянками порожнини рота.

 Стоматологи рекомендують вибирати зубні нейлонові щітки середньої жорсткості, тому що їх достатньо для зняття нальоту і в той же час вони шкодять емалі. Краще вибирати із закругленими кінцями, щоб не травмувати ясна під час догляду.

 Ще одна порада, заснована на дослідженнях, бажано тримати зубну щітку як кулькову ручку. За словами вчених із Фінляндії, їх дослідження показали, що таким чином догляд максимально ретельний, а нашкодити м'яким тканинам практично неможливо. Абсолютно неправильно тримати щітку як тенісну ракетку - це прямий шлях нашкодити ясна.

 Зараз у магазинах можна знайти щітки, в яких крім традиційної щетини є гумові вставки. Як показала практика, це не просто маркетинговий прийом збільшити продаж — м'які гумові вставки працюють як гумка. Правда рекомендується використовувати її не частіше, ніж кілька разів на тиждень. Обов'язково їх рекомендується використовувати для активних курців та любителів чорної кави.

 Ще один вид зубних щіток – масажери. Вони гумові вкладки розташовуються з обох боків і використовуються поліпшення кровообігу в яснах. Це додаткова профілактика хвороб пародонту. Такі щітки не для постійного користування, але мати у своєму розпорядженні їх рекомендується.

Використовуйте зубну нитку

 За допомогою зубної нитки (вона зветься флос) можна прочищати міжзубні проміжки.

 А ось дерев'яні зубочистки можна використовувати лише в «екстренних випадках», коли немає інших способів доглядати зуби: на роботі, в кафе, на вулиці. Справа навіть не в тому, що з їх допомогою складно ретельно очистити проміжки між зубами, вони можуть залишати «скалки» і пошкодити м'які тканини ясен.

 Нитка ж прочищає проміжки між зубами акуратніше, діючи водночас ефективно. Якщо спеціальної нитки під рукою немає, можна обійтися звичайною — досить близько 45 см міцної нитки, які можна намотати на палець. Але краще використовувати спеціальні стоматологічні нитки для чищення зубів.

Вибір пасти для чищення зубів

 Для щоденного догляду можна вибрати класичну пасту з хорошими ефектами, що чистять і освіжають, обов'язково приємну на смак. Таким чином ви не ухилятиметеся від гігієни і зможете приділяти чистці зубів достатньо часу. Виробник не відіграє ніякої ролі, орієнтуйтесь на свою перевагу.

 Рекомендуємо використовувати різні пасти вдень та ввечері. Наприклад, якщо вранці ви використовуєте зубну пасту з підвищеним вмістом фтору, то ввечері без фтору.

 Не захоплюйтеся пастами, що відбілюють - вони можуть підвищити чутливість зубів і в перспективі стати причиною розвитку захворювань ясен і зуба. Використовуйте такі пасти кілька разів на тиждень, не більше. Також рекомендується проводити курс лікувальних паст кілька разів на рік: навесні та восени, коли зубам може бракувати поживних речовин. Курс такої профілактики досить простий: протягом місяця з ранку чистіть зуби пастою, яка зміцнює ясна, а ввечері – зуби, що захищає.

Привчіть себе полоскати рота

 «Полощіть, полощіть і полощіть», - ще одна порада від наших стоматологів.

 Робіть цю нехитру процедуру після кожного їди. Наприклад, якщо ви в кафе, просто зайдіть у ванну кімнату і полощіть рота, проціджуючи воду через зуби. Це видаляє всі залишки їжі, не допускаючи розвитку шкідливих мікроогранізмів у ротовій порожнині.

 А ще краще запастись спеціальними еліксирами для полоскання. Вони продаються у звичайних магазинах, а також в аптеках. Але вибирайте рідини без фтору, якщо ви вже використовуєте пасту, що містить фтор. Через надлишок фтору може розвинутись флюороз.

Їжте корисні продукти

 "Ми те, що ми їмо", - це прислів'я справедливе не тільки для дієтології, але і для стоматології. Адже тканини зуба формуються із тих мікроелементів, які ми споживаємо з їжею. Якщо є тільки «рафіновану їжу», то дуже скоро товщина та міцність емалі зменшуватиметься, а незабаром зуби почнуть руйнуватися.

 Один із корисних для зубів продукт — сир. Усього 5-10 грам сиру, які ви з'їсте під час прийому їжі, усунуть кислотний продукт нальотів, маючи лужну реакцію. Найбільше кальцію едамський, гоуде, морбір, ементальський сир, який, як відомо, також дуже корисний для кісток і зубів.

 Якщо ви не можете уявити життя без солодкого, вибирайте шоколад. Бажано, гіркий. Твердий шоколад буде менш небезпечним для вашої усмішки, ніж карамель або ірис. Шоколад легко змити, тоді як ірис дуже складно навіть вичистити зубною щіткою.

 Ще один корисний продукт для здоров'я зубів – какао. Справа в тому, що цей заморський продукт має виражений протизапальний ефект, що важливо для ясен та поверхні зуба. Какао пригнічує активність колагенази – шкідливого ферменту.

Жувальна гумка не тільки шкідлива, а й корисна

 Лікарі постійно твердять, що жувальна гумка — це продукт для задоволення, а засіб гігієни.

 Так жуйка допомагає видалити м'який зубний наліт не гірше полоскання рота, а то й краще. Якщо ж до складу доданий кальцій, вона може бути ще й джерелом мінеральних речовин.

 Звичайно ж, ці аргументи правильні, якщо жувальна гумка не включає цукор.

Спробуйте електричну щітку

 Згідно з дослідженнями такі щітки видаляють до 98% нальоту на зубах. Для порівняння, звичайні щітки справляються лише з 48,5% нальоту. Але не варто думати, що використовувати щітки дозволить вам чистити зуби швидше або відмовитися від полоскання. Зовсім немає. Вона просто ефективніша, ніж класична.

Відвідуйте стоматолога кілька разів на рік

 Якщо ви підтверджені карієсу, а також у вас є хронічні захворювання, відвідуйте стоматологічну клініку якнайчастіше.

 Також важливо відвідувати стоматолога вагітним жінкам.

 Батькам варто водити своїх дітей до стоматолога після трьох років.

Наш адрес: г. Запорожье, ул. Чаривная, 107
Телефоны: +38(061)707-46-76, +38(050)482-71-62, +38(066)189-80-05, +38(067)121-20-88
График работы: Пн. - Пт. 9.00 - 18.00 Суб. - 9.00 - 15.00 Воскр. - выходной
Закрыть
Пред. След.