Пародонтологія - це область стоматології, що займається профілактикою та лікуванням патологій пародонту.
Пародонт – це всі органи та тканини, які знаходяться навколо зуба – ясна, кісткова тканина, в якій розташовується корінь зуба та зв'язковий апарат зуба.
Найпоширенішими захворюваннями пародонту є – гінгівіт, пародонтоз та пародонтит.
Пародонтит
Можна з великою впевненістю сказати, що на сьогоднішній день найпоширенішим захворюванням у стоматології є – пародонтит. Це захворювання, яке викликає запалення навколишніх тканин зуба. На сьогоднішній день на захворювання пародонту страждає майже кожен другий пацієнт стоматологічних клінік.
Захворювання це досить серйозне, а вся серйозність даної патології полягає в тому, що існує велика ймовірність втратити зуби, іноді навіть зовсім здорові, якщо запальний процес перекинеться на кістку навколишнього зуба.
Пародонтити діляться на 3 ступеня тяжкості свого перебігу: легка, середня та важка. Якщо тяжкість легка, то пацієнти відзначають лише неприємний запах з рота, легкий свербіж у яснах та щілинні простори (зубодесневі кишені), які з'явилися між зубом та ясною.
Якщо тяжкість середня, то з'являються вже сильні болі в уражених зубах і яснах, поглиблюються зубодесневые кишені між зубом і ясною і з'являються вже кісткові кишені. На цій стадії розвитку патології починає погіршуватися загальний стан пацієнта і може розвинутися така важка інтоксикація організму як хроніосепсис.
Гінгівіт
Гінгівіт є поверхневим запаленням ясен. Його можна розділити на 3 види: катаральний, гіпертрофічний та виразковий.
- Катаральний зазвичай протікає з почервонінням, а також з помітним набряком слизової оболонки ясен, зазвичай ясна при цьому ще й кровоточить.
- Гіпертрофічний - це збільшення розмірів ясен та її гіпертрофія.
- Виразковий – являє собою утворення виразкових ділянок на яснах та їхнє подальше омертвіння.
Терапія та своєчасне лікування.
Успіх терапії та подальшого лікування багато в чому залежить від своєчасного звернення до хворого до стоматолога, вже при появі перших симптомів захворювання, таких як неприємний запах з рота, припухлість або кровоточивість ясен, темний наліт на зубах.
Якщо ж стадія хвороби вже важка, то зуби починають сильно розхитуватися, а це може призвести і до повного випадання. Причини виникнення цього захворювання дуже різні, наприклад: неправильний прикус, зубний камінь, непрофесійне протезування зубів.
Але завдяки найсучаснішим методам профілактики, діагностики та лікування в пародонтології є можливість запобігти поширенню патологічного процесу руйнування кістки.