Лікування кореневих каналів – це стоматологічна процедура, яка відноситься до розділу ендодонтії. Ця процедура ускладнена тим фактом, що лікування відбувається практично наосліп на дотик. На інтуїтивному рівні лікар робить чіткі, витончені та вивірені мікрорухи руками, акуратно використовуючи найтонші інструменти для лікування каналів.
Як відбувається лікування каналів
Все починається з діагностики. З її допомогою визначається стан зуба та стадія захворювання.
Лікар-ендодонт визначає вид знімка, який необхідний (КТ або дентальний) у кожному окремому випадку, для того щоб визначити кількість каналів, стан кісткової тканини та періодонтальної щілини.
Лікування кореневих каналів проводиться під анестезією. Після того, як анестезія починає діяти, проводиться розкриття порожнини зуба, пульпової камери-порожнини, в якій розташовується судинно-нервовий пучок.
На наступному етапі візуально визначаються входи в кореневі канали, а також вимірюється їхня довжина за допомогою спеціального електронного приладу - апекслокатора. У деяких випадках і на цьому етапі слід робити рентгенологічний знімок.
Після цього переходимо до інструментальної та медикаментозної обробки. Інструментальна обробка проводиться спеціальними наборами інструментів, що мають високу гнучкість та гостроту. На ці інструменти лягає основне завдання, що полягає у створенні особливої конусної форми каналу та його очищення. Конусна форма каналу є основною умовою для подальшої якісної антисептичної обробки та максимально герметичної обтюрації (пломбування) кореневого каналу. Антисептична обробка проводиться препаратами, які максимально очищають від бактерій, не дозволяючи їм адаптуватися до ліків. Для підвищення антибактеріальної дії використовуються інструменти ультразвукової дії.
За потреби проводиться тимчасове пломбування каналів спеціальними препаратами, які посилюють протизапальну дію.
На заключному етапі лікування каналів потрібно відновлення зовнішнього вигляду зуба, спосіб якого вибирається залежно від ступеня руйнації.