рус укр
Лікування періодонтиту

 Періодонтит – запальний процес оболонки зубного кореня, а також оточуючих тканин. Виникає захворювання в результаті карієсу, а також при інфікуванні верхівки зуба з пульпи.

 У стоматологічній клініці «Діадент» успішно проводять лікування періодонтиту – ми позбавимо вас виснажливого болю!

Класифікація захворювання з локалізації

По локалізації поділяють періодонтит:

Апікальний (верхівковий). Тканина запалюється біля верхівки кореня.

Крайовий. Виражається наявністю запалення у краю ясен.

 Найчастіше зустрічається апікальний періодонтит, що є наслідком ускладненого карієсу. У цьому випадку мікроби потрапляють у навколишні зуб тканини (періодонт). Запальний процес може перерости в гостру або хронічну стадію або стадію загострення.

Гострий періодонтит – симптоми

 Основна характеристика періодонтиту – локалізований пульсуючий біль, який поступово наростає; іноді підвищується температура тіла. При змиканні щелепи та жуванні біль стає нестерпним.

 Гострий періодонтит потребує негайного лікування, оскільки гній інфікує організм!

Ознаки хронічного періодонтиту

 Мляво протікаючий хронічний періодонтит проявляється симптомами почуття розпирання, слабкої хворобливості, тяжкості у сфері ураженого зуба.

 Іноді захворювання зовсім не виявляє і його діагностують випадково на рентгені під час лікування інших зубів.

 При переході хвороби на стадію загострення хронічного процесу спостерігається загальне погіршення самопочуття – з'являється стомлюваність, слабкість, порушується сон. При жуванні спостерігається настільки сильний біль, що людина відмовляється від їжі.

 Десна опухає і червоніє, якщо не вдатися до лікування періодонтиту зубів, на яснах утворюється нориця, звідки виділятиметься гній.

Як ми лікуємо періодонтит

 Перше, що необхідно зробити при гострому перебігу захворювання - відкачати ексудат або гній. Для цього проводиться ретельна механічна та антисептична обробка кореневих каналів зуба із встановленням тимчасової пломби та ліків у канал.

 Кількість відвідувань залежить від ретельності обробки та виділення рідини з каналу, як тільки вдасться повністю очистити і висушити кореневий канал, проводиться постійне пломбування каналів і зуба з подальшим спостереженням.

 При хронічному періодонтит основним завданням є зберегти зуб, тому головним є консервативний метод лікування. А у разі наявності гранульом при неефективності консервативного методу лікування можуть вдаватися до зубозберігаючих операцій: резекція верхівки кореня та гемісекція.

Лікування періодонтиту у дітей

 Причини появи періодонтиту в дітей віком – такі самі, як і в дорослих людей. Найчастіше захворювання розвивається на жувальних молочних зубах і першому постійному зубі, рідше спостерігається на різцях.

 Для лікування періодонтиту зуба вдаються як до хірургічного, і до консервативного методу. Консервативне лікування передбачає антибактеріальний та антисептичний вплив на уражену флору кореневого каналу з їх подальшим пломбуванням.

Хірургічне втручання показано при:

  • ймовірну зміну молочного хворого зуба постійним протягом року;
  • безрезультативність консервативного лікування;
  • поширення періодонтиту з кореня молочного зуба на постійний;
  • розсмоктуванні зубного кореня на 2/3 довжини.

 Вартість лікування періодонтиту залежить від методу, що застосовується – необхідність того чи іншого способу визначає лікар на консультації.

Профілактика періодонтиту

 Як профілактика захворювання основна рекомендація - дотримуватися гігієни, двічі на рік робити професійне чищення, при перших проявах карієсу - негайно звернутися до стоматолога.

Наш адрес: г. Запорожье, ул. Чаривная, 107
Телефоны: +38(061)707-46-76, +38(050)482-71-62, +38(066)189-80-05, +38(067)121-20-88
График работы: Пн. - Пт. 9.00 - 18.00 Суб. - 9.00 - 15.00 Воскр. - выходной
Закрыть
Пред. След.